BisikletKampSeyahat Önerileri

Yuvacık Barajı

Yuvacık Barajı, Kirazdere Deresi üzerine kurulduğu için adı aynı zamanda Kirazdere Barajı olarak geçmektedir. 1987-1999 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Merkeze yakın bir konumda olduğundan dolayı hafta sonları yoğun bir ilgi görmektedir. Yuvacık Barajı’ nı besleyen Kirazdere ve Serindere üzerinde kahvaltı, mangal, bir çok piknik alanı bulunmaktadır. Benim de sık sık bisiklet ile seyahat ettiğim yerlerden birisidir. Aynı zaman da bir çok yerinde kamp kurabilirsiniz.

Yuvacık Barajı Yürüş Parkurları

Yuvacık Barajı’ nın çevresinde çok fazla yürüyüş parkuru vardır. Hafta sonunuzu temiz havada bu parkurlarda yürüyüş gerçekleştirebilir veya bu duraklar üzerinde kamp kurabilirsiniz.

Camidüzü Parkuru, Camidüzü Köyü’ nden başlayarak 10 km ağırlıklı olarak orman içerisinde yürüyüş yaparak yuvacık barajında yürüyüşünüzü sonlandırabilirsiniz. Patika ve köy içinde tabelalar mevcuttur.

Sıcakdere Parkuru, Bahçecik mahallesi üzerinden Menekşe Yaylası yolunu takip ettiğinizde ilk köprüden yürüyüş parkuru başlamaktadır. 10 km uzunluğundaki Sıcakdere yürüyüş parkuru, su içi geçişler ile zor etap olmasına karşı doğal güzelleri bol bir yürüyüştür. Sadece yaz aylarında gidilmesi tavsiye edilir.

Soğukdere Parkuru, Serindere Köyü yolu üzerindeki Örnek Köyü içerisinden başlamaktadır. 11 km uzunluğundaki parkur, Sıcakdere yürüyüş parkurunda olduğu gibi zor sadece yaz aylarında gidilmesini tavsiye ettiğim parkurlardan biridir.

Değirmendüzü Parkuru, Görsel açıdan harika parkurlardan biridir. Değirmendüzü Köyünden başlamaktadır. 8km uzunluğundadır.

15 Temmuz Şehitler Parkuru, Yuvacık barajı manzarasını izleyerek çevresinde yürüyüş, piknik yapabildiğiniz parkurlardan birisidir. Serindere Köyüne giderken yol sağa ayrılacaktır. Bu yolu takip ettiğinizde parkura ulaşabilirsiniz.

Yuvacık’ da Nerede Kahvaltı Yapılır ?

Manzara ve fiyatları değerlendirdiğinizde Yuvacık Barajı üzerinde bir çok yerde kahvaltı yapabilirsiniz.

Karaaslan Kamping

Karaaslan Kamping köy peyniri, kaşar peyniri, patates kızartması, zeytin çeşitleri, menemen, reçeller, köy böreği, bal – tereyağı, muhlama, kiremitte peynir, sahanda yumurtanın olduğu serpme kahvaltı kişi başı 40 TL ’ye sunmaktadır. Akarsuyun sesinin yanında, yeşil çınar ağaçları arasında kahvaltınızı yapabilirsiniz. Manzarası geniş değildir fakat geniş bir alana sahiptir. Kahvaltı tercihimi haftasonları çok yoğun olmasından dolayı burada gerçekleştirmiyorum. Konum Bilgisi için tıklayınız.

Saklıvadi Resturant

Saklıvadi Resturant, köy peyniri, kaşar peyniri, patates kızartması, zeytin çeşitleri, menemen, odun ateşinde pişmiş reçeller, köy böreği, bal – tereyağı, muhlama, kiremitte peynir, sahanda yumurta ve kahvenin yer aldığı serpme kahvaltı kişi başı 50 TL ‘ye sunmaktadır. Dar bir alana sahip olmasına karşı sakindir. Konum Bilgisi için tıklayınız.

Marangozz Kafe

Marangozz Kafe, doğanın güzelliği bozulmadan dizayn edilmiş, doğanın ortasında sallanabileceğiniz meşhur salıncağı, soba sıcaklığı bulabileceğiniz, dizaynın ağırlıklı olarak ahşaptan yapıldığı huzurlu bir mekandır. Kahvaltı menüsü ve ücretleri yeni açıldığından dolayı sürekli değişiklik gösterdiği için bilgi veremiyorum. Fakat Yuvacık’ ta doğanın içinde Yuvacık Barajı’na karşı kahvaltı yapmak isterseniz en doğru adres burası olacaktır. Rezervasyon yapmadan ulaşım sağlarsanız beklemek zorunda kalabilirsiniz. Telefon Numarası ve konumu için tıklayınız.

Related posts
BisikletKampSeyahat Önerileri

Sonbaharın Gözdesi: Bolu Yedigöller Milli Parkı

KampSeyahat Önerileri

Eski Kerpe Burnu

KampSeyahat Önerileri

Sardala Koyu ve Cennet Havuzu

KampSeyahat Önerileri

Delmece Yaylası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir