KampSeyahat Önerileri

Sardala Koyu ve Cennet Havuzu

Sardala koyu ve Cennet Havuzu Karadeniz’e kıyısı olan cennetten bir köşe olarak nitelendirebileceğim yerlerden biridir. Yemyeşil ormanlar arasında kalan Sardala ve Cennet Koyu aynı zamanda kamp yapmanız içinde uygundur. Doğasıyla hayran bırakan bu yerde denizin şekillendirdiği kayalar üzerinden gün batımını izleyebilir, berrak bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz.

Sardala Koyunda Nerede Kamp Yapılır ?

Sardala Koyu’nda bir çok noktada uygun kamp yapılacak yerler mevcuttur. Sahilde, ormanın içinde ve denizin şekillendirdiği kayaların üzerinde kamp yapabilirsiniz. Şuan için herhangi bir işletme satın almadığı için ücretsizdir. Kamp yapacağınız bu alanda herhangi bir çeşme ve market olmadığı için alışverişinizi en yakın Bağırganlı veya Ağva’dan edinmenizi öneririm. Bu güzel sahilde çöp bırakmamanız içinde ayrıca çöp torbası almayı unutmamanız önemlidir.

Sardala Koyun’a Nasıl Ulaşabilirim ?

Sardala Koyun’a toplu taşıma araçları ile sadece Kandıra’ya kadar gidebilirsiniz. Diğer kısmı otostop veya özel taksi çağırarak ancak ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer İstanbul’dan özel aracınız ile yola çıktıysanız Ağva yolu üzerinden 11 km daha ilerleyerek üzerinden Bağırganlı yolunu takip ettiğinizde Pınarlı Köyü’nü de geçtikten sonra Sardala Koyu yazan tabeladan dönüş sağlayıp toprak yola gireceksiniz.Yolu 1 km takip ettiğinizde Sardala Koyuna ulaşacaksınız. Koyun içindeki patikayı takip ettiğinizde sizi ormanın içine getirecektir. Bu patika sizi Cennet Havuzuna ulaştıracaktır. Konuma buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts
BisikletKampSeyahat Önerileri

Sonbaharın Gözdesi: Bolu Yedigöller Milli Parkı

KampSeyahat Önerileri

Eski Kerpe Burnu

BisikletKampSeyahat Önerileri

Yuvacık Barajı

KampSeyahat Önerileri

Delmece Yaylası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir