DemhanemSanat Köşesi

Hayattan Nasıl Zevk Alırım?

Hayattan zevk almanın kurallarını öğrenmek için öncelikle aynaya bakıp sormamız gereken soru asında ben kimim ve ne istiyorum? İnsan yapısında olan “Benden ne istiyorsunuz o olurum” düşüncesi kişiliğimizde büyük bir özgüven kaybı yaşatıyor. Bu kaybın doğurduğu duygular bizi yaşamdan soğutması konusunda birebir. Bunun dışında objelerle yaşadığımız geçici mutluluklar lüx bir araba, harika ev, son derecede pahalı zengin bir restoranda yemekler gerçek tutkularımızı geride bırakmamıza sebep oluyor.

Hepimizin hayata karşı farklı koşullarda geldiği doğru. Koşullar düzgün olmadığı sürece mutluluğu yakalayamaz mıyız peki ? Hayattan zevk almak istiyorsanız öncelikle içerideki koşulları düzgün hale getirebilmeniz gerek. Mutluluğa ulaşmanın yolu kas geliştirmek gibidir. Öncelikle alışkanlıklarınızı doğru orantıda geliştirmeliyiz. Örneğin iyi beslenmeli, hareket etmeli ve sorunlara karşı çözüm odaklı olup, yeniliklere açık olmalıyız. Eğer alışkanlıklarınızı yenilemek isterseniz 40 gün boyunca istediğiniz şeyleri tekrarladığınızda hayatınıza yeni alışkanlıklar kazandırabilirsiniz.

Konfor Alanını Terk Etmek

Konfor alanınızı terk ettiğinizde, hayatınızda yenilikçi bir bakış açısı getirmiş olacaksınız. Hayata karşı inancınız daha yenilikçi temeller üzerine kurulacaktır. Örneğin maddi durumunuzun lüks bir otelde geçirmek için uygun olmadığını düşünün. Sakin bir yere çadırda veya iki ağaca bağlanmış bir hamak üzerinde yıldızlara bakarak uyuduğunuzu düşünün. Belki hamak size lüks otelde kalacağınız kadar rahatlık vermeyebilir fakat gözlerinizin daha hoş görebildiği ve evinize döndüğünüzde elinizdekilerin değerini hissedeceğiniz bir tecrübe kazandırıp, konforlu otel odasından daha değerli görünecektir. Kısacası hayatınızı koşullarınızdan dolayı yükseltemiyorsanız kontrollü bir şekilde düşürebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenmek ve Spor Yapmak

Sağlıklı beslenmek ve spor yapmak sizi olumsuz duygulardan arındıracaktır. Sadece acıktığınızda yemek yediğiniz ve yorulduğunuzda uyuduğunuzu düşünün. Yemek ve uyumak sizin için daha zevk alınabilir hale gelecektir. Hayatınızın bir çok yerinde ulaşımınızı yürümekle ve bisiklet ile sağlarsanız hem spor yapmış hemde kendinizi daha iyi dinleyebileceğiniz vakitler bulabilirsiniz.

Hayata Karşı Tutku Edinmek

Hayata karşı ne kadar tutkularınız varsa sizi yaşama bağlayacak o kadar şeye sahipsinizdir. Hayatınızdaki hedefler yarın sabah erkenden sizi yataktan kaldırmak için güç verir. Alarma ihtiyaç duymazsınız. Konu aşksa zaten o geleceğin tanrıçasıdır! Aşık olacak o kadar çok şey var ki. Bunu sadece bir insana bağlamak bence çok yanlış. Onca yeşil düzlükler, göller, renkli şehirlerde bu yüzden var.

Related posts
DemhanemSanat Köşesi

Bırakıp Gitmek İçin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir