KampSeyahat Önerileri

Eski Kerpe Burnu

Eski Kerpe Burnu, el değmemiş doğasıyla denizin o güçlü sesini en güzel duyabileceğiniz yerlerden birisidir. Gün batımının turuncu renklerini gözlerinizi büyüleneceğinden şüphem yok. Sarı su ile Kerpe Burnu arasında hiç bir yapı olmadığından sadece ormanları ve falezleri görebilirsiniz. Yol boyu devam ederken çam ormanları arasından toprak yollar ayrılmakta ve bu yollar üzerinde bir çok yerde yürüyüş parkurları mevcuttur. Ayrıca sahil taraflarındaki toprak yollara girdiğinizde 1 km ileride sizi ıssız sahiller bekleyecektir. Rüzgarın yönüne doğru seçebileceğiniz kıyı şeridinde iki adet plaj vardır. Rüzgar batı yönünden estiğinde sağ plaja, kuzey yönünden estiğinde sol plaja gittiğinizde daha rahat ve sakin olacaktır. Eski Kerpe Burnu ormanın içinde ilkbahar aylarında muşmula, ıhlamur, kuşburnu toplayan bir çok insan görebilirsiniz.

Eski Kerpe Burnu’nda Nerede Kamp Yapılır ?

Eski Kerpe Burnu’nda kamp yapabileceğiniz bir çok alan mevcuttur. Dilerseniz sahilde veya çam ormanların içerisinde kamp kurabilirsiniz. Çevrede bir çok kuru ve yıkılmış odun mevcuttur. Ormanın içinde ve sahilde çeşme ve market olmadığından dolayı en yakın alışverişinizi Kerpe’den sağlayabilirsiniz. Kamp yaparken sahil ormana yakın olduğundan dolayı gölge alanlarda bulabilirsiniz. Yeni yeni ünlenen Eski Kerpe Burnu’na gittiğimde bir çok yerde çöp atıldığını gördüm. Yanınıza bir çöp torbası alarak bu enfes yeri ziyaret edip etrafınızı temiz bırakmanız sizin için ve gelecek olan diğer duyarlı insanlar içinde iyi olacaktır.

Eski Kerpe Burnu’na Nasıl Ulaşırım ?

Bu bölgeye giden herhangi bir toplu taşıma aracı yoktur. Bu yüzden otostop veya kişisel aracınız ile ziyaret edebilirsiniz. Kandıra üzerinden Ömerağzı Koyunu takip ettiğinizde yol otel bölgesine doğru ayrılacaktır. Asfalt yolu takip ettiğinizde 1-2 km sonra sağ tarafa ayrılan bir toprak yol göreceksiniz. Buradan devam ettiğinizde bu koylara ulaşabilirsiniz. Eski Kerpe Burnu’na ulaşım için buraya tıklayabilirsiniz.

Related posts
BisikletKampSeyahat Önerileri

Sonbaharın Gözdesi: Bolu Yedigöller Milli Parkı

KampSeyahat Önerileri

Sardala Koyu ve Cennet Havuzu

BisikletKampSeyahat Önerileri

Yuvacık Barajı

KampSeyahat Önerileri

Delmece Yaylası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir