KampSeyahat Önerileri

Delmece Yaylası

Delmece Yaylası, Yalova’nın en güzel yaylalarından biridir. Çınarcık İlçesi’ne bağlı Teşvikiye Beldesinden çıkarak Çınarcık’tan 17 km sonra asfalt yolu takip ettiğinizde ulaşabilirsiniz. Yolun tamamı asfalt ve düzgündür. Delmece Yaylası’nın çevresinde çam, kestane, meşe, ıhlamur ağaç türlerine rastlayabilirsiniz. Doğru mevsimde kestane toplayıp dönmenizi tavsiye ederim. Yakın çevresinde Erikli Yaylası, Çifte Şelaler, Dipsiz Göl ve şifalı su pınarı mevcuttur. Bölgede herhangi bir market olmadığından dolayı, ihtiyaçlarını Çınarcık’ta karşılayıp yola çıkabilirsiniz.

Delmece Yaylası’ nda Nerede Kamp Yapılır ?

Delmece Yaylası geniş düzlüklere sahip bir yayla olduğundan dolayı, bu düzlükler kamp yapmak için uygundur. Tavsiyem evleri geçtikten sonra boş bir düzlük göreceksiniz bu kısım sizin için daha sakin olacaktır. Bu huzurlu ortamda rahatça ateş yakabilir, doğanın eşsiz manzarası ile uyanabilirsiniz. Kamp yaptığınız yeri düzgün ve temiz bırakmanız yayla halkı ve besili hayvanları için çok önemli olduğunu lütfen unutmayalım.

Delmece Yaylası’ na Nasıl Gidilir ?

Delmece Yaylası’ na ulaşımı asfalt yol üzerinden sağlayabilirsiniz. Yol açık ve düzgündür. Çınarcık ilçesine gelerek Teşvikiye beldesinden sonra tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Bu yol sizi aynı zamanda sırasıyla Erikli Yaylası, Çifte Şelalesi, Dipsiz Göller’ e götürür. Delmece Yaylası’ na ulaşım sağlarken doğanın diğer eşsiz güzelliklerini görebilirsiniz. Konuma ulaşmak için tıklabilirsiniz. Ben Teşvikiye’ den orman patikalarını takip ederek 32 km yürüyüşün sonunda Delmece Yaylası’ na varabildim. Bu rotaya rüzgar gülleri için açılmış patikalar ve ana yollar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Related posts
BisikletKampSeyahat Önerileri

Sonbaharın Gözdesi: Bolu Yedigöller Milli Parkı

KampSeyahat Önerileri

Eski Kerpe Burnu

KampSeyahat Önerileri

Sardala Koyu ve Cennet Havuzu

BisikletKampSeyahat Önerileri

Yuvacık Barajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir