BisikletSeyahat Önerileri

İnönü Yaylası

Uzun zamandır hayal kurduğun bir şeyi yapmak

22 yaşımda bisikleti aldığım günden beri hayal ettiğim bir çok yer arasında İnönü Yaylası’da vardı. İnönü yaylası Kocaeli sınırları merkezden 40km uzaklıkta 1,5 km uzunluğunda 1070m rakımında yemyeşil bir yer. 0 noktasından 1070m rakımına sürekli dik rampaları kamp ekipmanlarının olduğu bisiklet ile çıkmak çok zor olduğu için durmadan ertelemiştim.

Uzun zamandır hayal kurduğun bir şeyi yapmak

Sabah 9.30′ ta kalkıp kahvaltımı sadece 1 yumurta ile yaparak yola çıktım. Uzun zamandır bisiklet ile yolculuk yapmadığım için kondisyonum biraz düşüktü. Buna rağmen kısa bir sürede Yuvacık Barajı’na vardım. Bisikletim benimle birlikte toplam 130 kilo civarlarında. 40 kilometrelik yolumun 28 kilometresi dik rampalardan oluşmakta. Yaylaya çıkmam 6 saati buldu. Barajdan sonra başlayan çok dik rampalar var. O dik rampalardan sonra önümdeki manzara, herşeye değdiğini gösterdi. Herkes yolda arabayla beni geçtiği için yaylaya ulaştığımda bir çok kişi yemek yemeye davet etti. Gece yorgunluktan erkenden düşerken sabah çadırımda uyandığımda baktığım ilk yer gökyüzüydü.

Sabah erken kalkıp esneyerek dışarı çıktım. Esnerken bulutlara bakıyorum da, sabah sabah yalın ayak haykırmak istiyor bir yanım! ” Hey pamuk şekeri diyarı.. Ben de sizdenim bakın! Sizinleylen bilmem kaç maaşla aldığım ayakkabımın işe yaramayacağını biliyorum. O yüzden bisikletimle geldim. Ruhumun yara bandına ihtiyacı var. Hadi şu zamanı biraz yavaşlatalım.”

Related posts
BisikletKampSeyahat Önerileri

Sonbaharın Gözdesi: Bolu Yedigöller Milli Parkı

KampSeyahat Önerileri

Eski Kerpe Burnu

KampSeyahat Önerileri

Sardala Koyu ve Cennet Havuzu

BisikletKampSeyahat Önerileri

Yuvacık Barajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir