Seyahat Önerileri

Azdavay Çatak Kanyonu

Kastamonu’nun en güzel turizm incilerinden biri olan Çatak Kanyonu, 900m yüksekliği ile harika bir manzara sunmaktadır. 7 kilometresi araç ile 1 kilometresi orman içindeki yürüyüş parkurundan ilerlenerek  ulaşabilirsiniz.. Gün batımını ve doğumunu buradan izlemenizi tavsiye ederim. Cam terasın üzerine çıkmak için 5 TL bilet almanız gerekiyor. Terasını Sabah 09:00 ile Akşam 18:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Beni en çok etkileyen kanyonun cam terasın altındaki kalan bölüm olmuştu. Aslında manzarayı doğal olarak görebildiğiniz,rüzgarı hissedebildiğiniz en güzel yer bu nokta. 100 km çapında Küre Dağları’nın diğer eşsiz güzel yerlerini gezmeden dönmemenizi isterim.

Çatak Kanyonu’na Nasıl Gidilir?

Kastamonu otogarından Azdavay ilçesine giden servis araçlarını kullanarak Azdavay’a ulaşabilirsiniz. Daha sonra taksi ile Seyir Terasa gidebilirsiniz. (20TL) Özel araç ile; Kastamonu merkezden Azdavay tabelalarını takip ederek Azdavay’a geldikten sonra buradan Çatak Kanyonu Milli Parkı tabelaları takip edilerek cam terasa ulaşılabilir. Google Maps Konum bilgisi için tıklayın.

Related posts
BisikletKampSeyahat Önerileri

Sonbaharın Gözdesi: Bolu Yedigöller Milli Parkı

KampSeyahat Önerileri

Eski Kerpe Burnu

KampSeyahat Önerileri

Sardala Koyu ve Cennet Havuzu

BisikletKampSeyahat Önerileri

Yuvacık Barajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir